אודות חני רוזנבלט דה האס

סבתא חנה יוצרת

אם יש לך תפקיד בעולם הזה, עשה ככל יכולתך למלא אותו, אל תשב בשקט!

נעים מאוד,

שמי חני רוזנבלט דה האס. אמא שלי ע"ה טענה שנולדתי עם המסרגות והחוטים בידיים. ואכן, מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד הייתי עסוקה ביצירה. התפקיד שלי כמורה ומלווה דרך היצירה התגבש מאוחר יותר- נראה כי מקצוע ההוראה בחר בי.

מיד לאחר שהוסמכתי כאחות, התפקיד הראשון שלי היה ללמד בבית הספר לסיעוד. כך, לאורך כל הקריירה שלי, במקביל לתפקידי כאחות, המשכתי ליצור ולהדריך בסדנאות יצירה.

גידלתי משפחה לתפארת, ואני אמא לחמישה ילדים וסבתא לנכדים מקסימים. נשואה לחגי דה האס, פרק ב' שלי, והוא השותף שלי להגשמת החלום – להפוך את האהבה שלי ליצירה, למקור השראה לאחרים ומקור פרנסה.

ואני, פעמים רבות מביטה בהשתאות על ציור שסיימתי לצייר ושואלת – מה מקור ההשראה? מאיפה בכלל קיבלתי את הרעיון לצייר את הדבר היפה הזה?

כמאמנת אישית אני רואה הקבלה בין ליווי אנשים במצבים שונים בחיים לבין ליווי בתהליכי יצירה. בשני התהליכים יש קוים דומים: קביעת יעדים ומטרות, תכנון, בניה, יצירה ותיקון עד להשלמת התהליך. ידוע גם שבסריגה, אריגה וציור מנדלי יש אלמנט מדיטטיבי של למידה וחזרה על פעולה. התרגול והיצירה שחוזרת על עצמה מאפשרת שחרור ורוגע.

ללמד יצירה בשבילי זה הרבה מעבר לסתם חוג. זה ללמד כלי לחיים.

היצירה הינה כלי ביטוי לנפש בעתות שמחה ובשעת מצוקה.

בתקופה האחרונה, בעקבות הקורונה העיסוק ביצירה בשעות הפנאי הפך לנפוץ. יותר ויותר אנשים מבקשים לחזור לעבודות היד של פעם, ליצור מתוך צורך לביטוי עצמי.

אני מאמינה בלחיות בעשייה. לחבר חוט לחוט, וליצור מוצר חדש ושימושי. לחבר אנשים זה לזה, ליצור יחד עבודות יד, ולבנות ביחד קהילה תורמת.

אני מאמינה ביכולתי להשרות תחושה של מסוגלות והצלחה דרך היצירה.